KATILIMCI YORUMLARI

Pervin Zekiye CAN
İdari İşler Müdürü
     Aydın Adliyesi    03.06.2014
    İdari İşler müdürlüğü için yapılan seminer bilgi alışverişi yönünden verimli hemde tatil havasında geçti. Emeği geçen tüm herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle Şube müdürü koordinatör Fatih Erkan bey ve yardımcısı Yusuf Özer işlerini layıkıyla yaptıkları için ayrıca onlara çok teşekkür ediyorum. Onları daha iyi yerlerde görmek istiyoruz.Bu seminerlerin konuları  genişletilerek Personelimizle birlikte eğitime alınmamızın gerekliliğini bir kez daha belirtmek istiyoruz. Tüm Eğitim Dairesinde çalışanlara selamlar,

 

Saniye AYDIN YILMAZ
Zabıt Kâtibi
     Kuşadası Adliyesi  06.05.2014
  Ben Kuşadası Adliyesi İlamat ve İnfaz Bürosunda zabıt katibi olarak görev yapmaktayım.02.05.2014 - 04.05.2014 tarihlerinde Antalya ili Aksu ilçesinde adli sicil konulu hizmet içi eğitime katıldım.
Personel olarak bize göstermiş olduğunuz değerden ve düzenlenmiş olan bu derece güzel, anlamlı ve kaliteli eğitimden dolayı teşekkür ederim...

Burcu KORKMAZ
Zabıt Kâtibi

    Kuşadası Adliyesi   17.02.2014
  10-15 Şubat tarihleri arasında yapılan Hizmet İçi Eğitim Semineri tamamlandı bugün hepimiz işe başladık, küçük adapte sorunları yaşıyoruz illa ki ama herşey için Bakanlığımıza çok teşekkür ederiz. Beklentilerimizi düşük tutuğumuz için  sonrasında ortaya çıkan yükseklik başımızı döndürdü.Bizimle ilgilenen eğitmenlerimize ve Müdür Kemal Işık
Bey'e sonsuz teşekkürler.Ama özel olarak her türlü kahrımızı çeken bir dediğimizi iki etmeyen, mütevazi, çalışkan, gönlü zengin arkaşımız Mustafa Baloğlu'na çok teşekkür ediyoruz..

Selda ÇAKALCI

Zabıt Kâtibi

      Kırklareli Adliyesi    06.01.2014
    Kırklareli 2.Sulh Ceza Mahkemesinde zabıt katibi olarak görev yapmaktayım Antalya  ATGV eğitim ve dinlenme tesislerinde katılmış olduğum 23/28 aralık tarihli hizmet içi eğitim seminerinde ilk günden son güne kadar her türlü sorunumuz , sıkıntımızla ilgilenen adalet ailesine teşekkürü bir borç biliyorum. Sadece sıkıntılarımızda değil verimli vakit geçirmemiz de emekleri büyüktür. Başarılarının devamını diliyorum. Teşekkürlerimi iletiyorum..

 

 


Ayça ERKARA
Zabıt Kâtibi

 Osmaniye Adliyesi       06.01.2014
 

 

23-28 Aralık 2013 tarihleri arasında Antalya ATGV Tesislerinde düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine katıldım.
Duygu ve düşüncelerimi sizlere iletmek istedim.
Bakanlığın düzenlemiş olduğu bu seminerinden haberdardım ancak ilk kez bu yıl katılmaktayım.gidip gitmemek arasında tereddütlerim vardı, memnun kalır mıyım, bana bir katkısı olur mu, motivem artar mı, iyi insanlarla karşılaşır mıyım diye sorularım vardı ve bir şekilde seminere katılmaya karar verdim.
Fazla uzatmak istemiyorum, Antalya otogarına indiğim saatten ATGV tesislerinden çıktığım ana kadar hayatımın en güzel günlerini geçirdim, bana o kadar çok katkısı oldu ki hem iş hayatımda hem de özel hayatımda, hem davranışlarım değişti hem de iş motivem gelişti, Adliyenin yoğun iş temposundan biraz uzaklaşıp bir haftalık tatil havasında kendimize ve hayatımıza bir şeyler katarak özel anlar yaşadım.
Hepinize saygılarımı sunuyorum, seminerlerin tekrarlanmasını umut ediyorum.


Dilek UÇAR

Zabıt Kâtibi

 

    Manisa Adliyesi    06.01..2014
 

Başkanlığınızın düzenlemiş olduğu 23-28 Aralık 2013 tarihleri arasındaki seminere katılan  bir  zabıt katibi olarak öncelikle semineri düzenleyen Eğitim Dairesi Başkanlığına, seminerin düzenlenmesinde emeği geçen tüm
görevlilere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Seminerin bana kazandırdıklarına gelince; ilk önce değişik şehirlerden
gelen insanlarla kurduğum dostluk gelir, o dostlarımda geçirdiğim her an her dakika benim için çok değerliydi ve hayatım boyunca onları  , geçirdiğimiz o güzel günleri hatırlayacağım, Gerek mesleki ve gerekse kendimizi geliştirmemiz yönünde aldığımız eğitimler ve oynadığımız oyunlar bana gençliğimi ve çocukluğumu yaşattı,seminerde  aldığımız derslerin birinde bize giderken neleri çöpe atmak istiyorsunuz diye  yazdırmışlardı , gerçekten ben atmak
istediklerimi çöpe atarak tekrar görevime başladım, kendimi yeni işe başlamış bir kişi gibi zinde , dinamik  , herşeye pozatif bakan birisi olarak görüyorum, ayrıca dairede bulunan tüm arkadaşlarıma hiç tereddüt etmeden bu tip  düzenlenen seminerlere katılmasını tavsiye ediyorum, semineri arkadaşlarıma anlata anlata bitiremiyorum , ancak katıldığım seminerde benim için kazanan en çok dostluk olmuştur, bu tip etkinliklerin devamını  talep ediyorum


Serdar ÇELİK
Zabıt Kâtibi

   Kocaeli Adliyesi 29.11.2013
 

Bizi Antalya ilimizde Adalet Bakanlığı Güçlendirme Vakfında 1 hafta ağırlayıp eğitim veren ve bir nevi tatil yapıp motivasyon depolamamıza ve bizi çok mutlu etmeye vesile olan tüm Bakanlık yetkililerine, başta Bakan beye, müdürlere ve diğer personeller ile özellikle bizim 5. grup döneminde bizimle ilgilenen müdür Şehabettin AŞLAR'a ve yine eğitim dairesi personeli Mustafa beye çok teşekkür ederim. Ayrıca benim güzel bir fotoğrafımı da bakanlığımızın sitesinde paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim.

Aynur BAYRAK
Zabıt Kâtibi

  Ankara Adliyesi  28.11.2013
 

  5.grup olarak düzenlenen Eğitim Semineri için emeği geçen herkese ve özellikle Şahabettin ve Mustafa Bey'e çok çok teşekkürler.Kendi adıma çok şey öğrendim ve dolu dolu geçen bir haftaydı.Yoğun geçen adliye ortamından bizi uzaklaştırarak hem eğitim hemde dinlenmek ve eğlenmek zaten yürksek olan çalışma performansımı daha da arttırmıştır.Öğlenleri çıkmayıp çalışıyorum.Emeği geçen herkese özellikle Şahabettin ve Mustafa Bey'e tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

İlkim ÖLMEZSES
Zabıt Kâtibi

  Ankara Adliyesi  21.11.2013
 

Ankara Adliyesinde zabıt katibi olarak görev yapmaktayım.21-26 tarihleri arasında Antalya-Aksu ATGV tesislerinde düzenlenen eğitime katıldım.Tesis, tesiste çalışan görevlilier, Eğitim Daire Başkanlığınca görevli bulunan Eğitim Şube Müdürü Fatih Bey, hocamız Aytekin Bey ve zabıt katibi arkadaşımız Bahri Beye çok teşekkür etmek istiyorum. Eğitimi harikaydı, dersler  harikaydı. Bizi disiplin cezaları konusunda bilgilendiren Sayın Ceza İşleri Daire Başkanı'na çok teşekkür ederim.Hakikaten çok samimi, çok güzel bir ortamdı.Herşey dört dörtlüktü. Adalet Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığının çok büyük bir çaba harcadığı ama çaba harcarken bu işi mutlulukla yaptıkları ve biran bile kimsenin suratı asılmadan bütün içtenlikleriyle bizimle ilgilenmeleri ve sorunlarımızı çözmeleri takdir edilmesi gereken bir durumdu. 
Adalet Bakanlığı Teşkilatı içinde bulunmaktan mutluydum fakat bu seminerden sonra çok daha mutlu oldum.Umarım tekrar bu eğitimlere katılma fırsatımız olur ve Türkiyenin dört bir yanından gelen zabıt katibi arkadaşlarımızla yine böyle verimli, huzurlu, samimi bir ortam paylaşırız. 
Tüm Eğitim Daire Başkanlığına bize sundukları bu eğitimden dolayı çok Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Birgül SÖNMEZ
Zabıt Kâtibi

  Ankara Adliyesi 21.11..2013
 

30 Eylül 2013 - 5 Ekim 2013 tarihleri arasında Nevşehir/Kozaklı'da yapılan Hizmet içi Eğitim Seminerinde bizlere her zaman yardımcı olan ve verimli bir eğitim almamızı sağlayan müdürlerimiz Kemal Işık ve Ali Gürün'e teşekkür ederim... 
Sevgi ve saygılarımla, iyi çslışmalar... 

 

İsmail KARSLI
Zabıt Kâtibi

  Sungurlu Adliyesi 18.06.2013
 

 01/04/2013 - 06/04/2013 tarihleri arasında Afyonkarahisar İli'nde bulunan Oruçoğlu Termal Otel'de Adalet Bakanlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine katıldık ve memnun kaldık, güzel düşünülmüş ve düzenlenmiş bir organizasyon oldu, bize bu güzel günleri yaşatan bakanlık birimi yetkilileri, bizlere faydalı bilgiler veren eğitimcilerimiz, şube müdürlerimiz ve Tetkik Hâkimlerimize, otelde kaldığımız süre içeresinde bizle beraber olan sayın müdürümüz Kemal IŞIK ve Bahri YALDIRAN'a, ayrıca bu eğitim seminerinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz; SAYGILARIMIZLA

Murat YAŞAR
Zabıt Kâtibi

  Sungurlu Adliyesi 18.06.2013
 

 13/05/2013 - 18/05/2013 tarihleri arasında Afyonkarahisar İli'nde bulunan Oruçoğlu Termal Otel'de Adalet Bakanlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen hizmet içi eğtim için bulundum. Bu tarihler arasında gerek meslektaşlarım gerekse bakanlıktan gelen değerli büyüklerimiz ile tanışmak suretiyle güzel dostluklar kurduğumu ve eğitimden çok memnun olarak ayrıldığımı özellikle söylemek istiyorum. Mesleğe ve hayata bakış açımda da olumlu yönde bir takım değişikliklerin de olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum. Bizim bu güzel günler geçirmemize vesile olan ve otelde kaldığımız süre içeresinde bizle beraber olan sayın müdürümüz Kemal IŞIK ve Bahri YALDIRAN'a çok teşekkür ediyorum. 

 

Mustafa ÇELİK
Zabıt Kâtibi

 Çorlu Adliyesi  13.05.2013
 

 06/05/2013 - 11/05/2013 tarihleri arasında Afyonkarahisar ilinde bulunan Oruçoğlu otelde eğtim için bulundum. Bu tarihler arasında çok güzel dostluklar kurdum ve eğitimden çok memnun olarak ayrıldım. İlk öncelikle bize bu şansı veren sayın bakanlığımızdan ve otelde kaldığımız süre içeresinde bizle beraber olan sayın müdürümüz Fatih ERKAN ve Bahri YALDIRAN'a çok teşekkür ediyorum.

Hüsamettin DALKILIÇ
Zabıt Kâtibi

 

Sungurlu Adliyesi   13.05.2013
 

05-11/05/2013 tarihleri arasında Afyonkarahisar ili Oruçoğlu Otel'de hizmet içi eğitim semineri'ne katıldım, bu seminer benim için bir dönüm noktası oldu, herşey baştan sona çok güzeldi, çok güzel bir otel seçilmiş, ama özellikle Şube Müdürü Fatih ERKAN beye ve aynı yerde görevli olan arkadaşımız Bahri YALDIRAN beye ilgilerinden dolayı çok çok teşekkür ederim ve kurum bünyesinde böyle insanların bulunmasından dolayı da ayrıca gurur duyduğumu söylemek isterim. 24 saat bizlerle ilgilenen, her sorunumuza çare bulan ve iyi hizmet almamızı sağlayan Fatih bey ve Bahri beye çok çok teşekkür ederim, böyle bir imkanı verdiğiniz için de emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ederim.

 

Burak İŞEVİ
Yazı İşleri Müdürü

 

   Silivri Adliyesi 21.11.2012
 

 Başkanlığınız tarafından düzenlenen Yazı İşleri Müdürleri Eğitim Seminerine 01-09/11/2012 döneminde katıldım.
Eğitimin planlanmasında ve uygulamasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Bizim için çok faydalı oldu.Özellikle adliyede karşımıza çıkan ve herkesin tam olarak bilmediği,uygulama birliği olmayan birçok konuyu mevzuatı iyi bilen eğitimcilerimize sorduk ve öğrendik.Özellikle eğitimin yapıldığı otel ve imkanları ile eğitimcilerimizin davranışları bize verilen değeri gösterdi ki bu da bizi ayrıca mutlu etti. Eğitimlerimizin devamını diler ve tekrar teşekkür ederim.

 

Yaşar YÜCE
Yazı İşleri Müdürü

 

  Oltu Adliyesi 14.11.2012
 

  Adliye personeli olarak yaklaşık 15 yıldır çalışmaktayım.Her ne kadar zaman zaman kurum içerisinde eğitim almış olsakta eksikliklerimizi tamamlamakta zorlanıyorduk. Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığının düzenlemiş olduğu eğitim seminlerine katıldım. Bu seminerlerin çok faydalı olduğunu gördüm. Tüm personelin ortak sorunlarının neler olduğunu, buna çözüm nasıl bulunacağını, yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğunu anlamış olduk. Adliye personellerine verilen bilgiler kadar personellerin birbiri ile tanışarak bilgi aktarmaları da bence çok önem taşımaktadır. Bu da ancak seminerlerle giderilebilir.  Eğitim Semenirlerini düzenleyen emeği geçen herkese saygılar sunarım. 

 

Ahmet KARABÖCEK

Yazı İşleri Müdürü

 

 Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı   13.11.2012
 

      Tarafımında katılmış olduğu  Adalet Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan 01-09/11/2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerinin bizlere çok şey kattığı,  hazırlanan eğitim programının ve eğitim için hazırlanmış olan fiziki şartların çok iyi bir şekilde düzenlendiği görüşündeyim.
      Eğitim Dairesi Başkanlığı personelleri Şube Müdürümüz Sayın Fatih ERKAN ve kendisine yardımcı olan personeli Sayın Alper AKSOY' un da bizlere eğitim süresince her konuda yardımcı olduklarını  belirterek, kendilerine teşekkürlerimi bir borç bilir ve başarılarının devamını dilerim.

    

Abdullah Celil TOP
Yazı İşleri Müdürü

 

  Tekirdağ/Marmaraereğlisi Adliyesi 12.11.2012
 

     Çok değerli sayın amirlerim ve çalışma arkadaşlarım ; 


2012 yılında ataması yapılmış olan Adli Yargıda görevli yazı işleri müdürlerine yönelik olarak Alanya Utopia World otelde düzenlenen eğitime katıldım. 
Aslında duygularımı kelimelerle ifade etmem biraz zor olacak ancak yine de anlatmaya çalışacağım. Eğitime gitmeden önce ( eğitim demem biraz haksızlık oluyor ama böyle tabir edeceğim ) özellikle ilçe adliyelerde tek müdür olarak benim gibi görev yapan arkadaşlarla aynı belki daha fazla sıkıntı yaşamış , beyin olarak bitmiş , moral desen hiç yok bir vaziyette idim. Ancak daha eğitimin ilk gününden itibaren o kadar moral ve motivasyon yüklendim ki bunu anlatamam. Hala daha yazarken ellerim titriyor. Bu nedenle yazım ve anlatım yanlışlarımdan dolayı çok özür 
dilerim. 

Eğitimin benim açımdan faydaları 

1- Öncelikle dinlendik sıkıntılarımızdan arındık 

2- Başka adliyede çalışan arkadaşlarımızla hemhal olduk , istişare ettik , bilgi tazeledim 

3- Yalnız olmadığımızı Eğitim Daire Başkanlığımızın bizi düşündüğünü ve bunun için çalışmalar yaptığını anladım. Özellikle bu kadar lüks bir otelde bize eğitim düzenlenmesi verilen bu değeri ispat ediyor. Umarız 5 günde olsa her sene bu eğitimler tekrarlanır. Zira bu moral bize bir sene yeter mi bilmiyorum 

4- Personelimizin sıkıntılarına ve kendi sıkıntılarımıza çözüm yolları geliştiren müdürlerimizden bilgiler aldık. 

5- İlçe adliyelerinde tek başına müdürlük yapıp 30 un üzerinde Uyap ekranı olan benim gibi müdür arkadaşlarımızla hasbihal ederek dertleştik. Bir çözüm bulamamakla birlikte en azından bizim sorunumuza sahip insanlarla aynı konuları konuşmak gerçekten iyiydi. 

6- Samimi söylüyorum işimi sevdim. 9 yıldır işimi hiç sevmemiştim. Artık ya sevdiğin işi yap yada yaptığın işi sev strtaejisini yüreğimde hissediyorum. Bundan sonra işimi zorunlu olduğum için değil de, acaba ben neyi değiştirebilirim. Neyi daha iyi yapabilirim mantığı ile hareket edeceğim. 

7- İş bitiren biri olduğumu düşünüyorum ama işleri bitirmenin tek başına yeterli olmadığını amirlik vasıflarının eğitimle edinilebileceğini anladım. 

8- Bakanlığın yapmış olduğu çalışmalardan Mahkemeler yönetimi, Ön büro kurulması, Adli yardımcılık gibi kavramları malesef ki ben ancak eğitimde duydum. Çünkü işimizi yaparken bırakın araştırma yapmayı ailemize bile zor vakit buluyoruz. 

9- Tetkik hakimlerimize direk olarak soru sorma imkanı bulduk. Örneğin bir disiplin dosyasında ne gibi hatalar yapabileceğimizi yada adli tıpa dosya göndermenin uygulamalarını ilk ağızdan dinledik ve gördük. 

10- İletişim ve moral derslerinde empati yapabilmeyi ayrıca işlerimizin yoğunluğu arasında bile moralimizi muhafaza edebilmeyi öğrendik. Yukardada bahsettiğim gibi bu moral bize bir sene yeter sonrasını da eğitim daire başkanlığmıız zaten düşünür. 

11- Eğitim Daire Başkanlığımızda bizim bu eğitimi almamız için planlama, organize , mali tüm işlemlerini yapan arkadaşlarımıza yöneticilerimize çok teşekkür ederim. Arka planda bu işin yürümesini sağlayan arkadaşlarımızla birlikte organizede büyük emeği geçen ve bizzat yanımızda olan şube müdürlerimize ve personelimize çok teşekkür ederim. 


Duygularımı samimi bir dille anlatmaya çalıştım. Umarım sürçü lisan etmemişimdir. 


Saygılarımla...

Fulya ÇERİ
Yazı İşleri Müdürü

 

Tekirdağ Adliyesi 29.09.2012
 

    2012 yılı içinde görevde yükselme ile Yazı İşleri Müdürü olarak atandım, görev yapmakta iken Bakanlığımız Eğitim Dairesi Başkanlığınca Didim'de düzenlenen hizmet içi eğitim kursuna 13/09/2012-21/09/2012 tarihleri arasında katılmış bulunmaktayım. Eğitime giderken epeyi endişelerim vardı eğitimin yararlı olup olmayacağı konusunda ancak bunun yersiz olduğunu gördüm. Öncelikle İcra, Noter ve Psikolojiye ilişkin derslerden çok fayda gördüm. Bilgi ve eğitmen kimlikleri ile görevim ile ilgili sıkıntılı olduğum konularda çok yardımcı oldular. 
     Eğitim Dairesinin personeli güler yüzlü ve kibar davranışları ile bizim yanımızda oldular. Başta Şube Müdürümüz ve diğer arkadaşlara ayrıca teşekkürlerimi bildirmek isterim. 
    Meslekte gelişim ve kaynaşmanın sağlanması açısından bu eğitimlerin yılda bir kez yapılması konusunda nacizade fikrimi beyan edemeden geçemeyeceğim. Bu eğitimleri düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi 
bildirmeyi bir borç biliyorum 
      Saygılarımla, 

 

Sevgi RÜZGÂR

Yazı İşleri Müdürü

 

  Alanya Adliyesi 27.09.2012
 

   2012 yılında ataması yapılan Adli Yargıda görevli yazı işleri müdürlerine yönelik olarak 13-21 Eylül 2012 tarihleri arasında Didim The Holiday Resort Otel'de düzenlenen 2.grup hizmet içi eğitim seminerine katıldım, bu seminerle ilgili olarak kendi adıma ve seminere katılan  bir çok arkadaşım adına memnuniyetimizi belirterek emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Umarım bu seminerlerin belli aralıklarla devamı olur. Çünkü, bir örnekle açıklayacak olursak seminere bir çok adliyeden gelen arkadaşlarımızla görüşme fırsatımız oldu, uygulama açısından bir çok farklılığın olduğu ve bunları tartışarak eğitim verenlerle birlikte değerlendirdik. Yapılan-yapılacak olan kanun değişikliklerinde uygulama açısından seminerlerin alanlara göre düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

 

Ercan YİĞİT

Mübaşir

 

 Erciş Adliyesi 02.10.2012
 

Geçtiğimiz yıl Van ve çevresinde meydana gelen depremden dolayı depremden etkilenenlere yönelik Adalat Bakanlığı'mızın Antalya'da düzenlediği eğitim seminerinden dönmüş bulunmaktayız. Erciş Adliyesi çalışanları olarak yapılan eğitim seminerinden duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek istedim. Eğitim Programında emeği geçen başta Sayın Bakanımız ve Müsteşarımız olmak tüm Adalet Bakanlığı personeline teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Erciş Adliyesi Sulh Ceza Mahkemesi çalışanları adına Ercan YİĞİT.


 

Cengiz AFAT

Yazı İşleri Müdürü

 

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı  19.09.2012
 

Merhaba, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığında yazı işleri müdürü olarak görev yapmaktayım. 3-11 Eylül 2012 tarihleri arasında Didim'de düzenlemiş olduğunuz eğitim seminerine katıldım. Seminer bizleri çok memnun etti, Bakanlığımız nezdinde bizlere bu denli değer verildiğini hissettik. Seminer çok faydalı oldu, başka yerlerden gelen meslektaşlarımızla tanışıp, adliyelerin ortak sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunduk. Özellikle 3 günlük psikolojik eğitim daha da faydalı oldu. Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Bakanlığımız görevlilerine çok teşekkür ederim. Bu seminerlerin her yıl devam etmesini temenni ediyoruz.

 

Hüseyin DURAN

Yazı İşleri Müdürü

 

Ceyhan Adliyesi 19.09.2012
 

  Başkanlığınız tarafından 03/09/2012-11/09/2012 tarihleri arasında Didim The Holiday Resort otelde düzenlenen Hizmet içi eğitim seminerine katıldım.Bu eğitim seminerinin ülkenin bir çok yerinde görev yapan meslektaşlarımızla tanışma, onlarla kaynaşma, bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşma, eksik olduğumuz hususlarda kendimizi tamamlama açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu tür organizasyonların bu şekilde hem tatil hem de eğitim konseptinde yapılması bizi ayrıca memnun etti.Bunun bakanlığımızın bize vermeye başladığı bir değerin göstergesi olduğunu düşünüyorum. Söz konusu eğitim seminerinin düzenlenmesi nedeniyle başkanlığınıza ve bakanlığımıza teşekkür eder; söz konusu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese saygılarımı sunarım. Bu tür etkinliklerin tüm adliye çalışanlarını da kapsayacak şekilde devamını dilerim.

Bahri KILIÇ

Yazı İşleri Müdürü

 

 

 Yozgat Adliyesi  13.09.2012
 

Didim The Holiday Resort Hotel'de Adli Yargıda görevli yazı işleri müdürlerine yönelik olarak 03-11 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen 2. grup hizmet içi eğitim seminerine katıldım ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen bu eğitimin şahsım yönünden çok faydalı olduğu kanaatindeyim ayrıca böyle kusursuz bir organizasyon ile düzenlenen eğitimde emeği geçen herkese çok teşekür ederim.

Hatice DURMUŞ

Yazı İşleri Müdürü

 

Ankara Adliyesi  14.09.2012
 

Didim The Holiday Resort Otel'de 2012 yılında ataması yapılmış olan Adli Yargıda görevli yazı işleri müdürlerine yönelik olarak 03-11 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen 1.grup hizmet içi eğitim seminerine katıldım. 18 yıla yakın Adalet Bakanlığının çeşitli birimlerinde görev yaptım. Yıllar boyunca edinmiş olduğum bilgilerin yanısıra birde böyle bizlerin eksiklerini tamamlayıcı ve stresli iş hayatına motive edici seminerin yapılması ben ve diğer katılımcı arkadaşlarımı mutlu ve onure etti, bu eğitimde sizlerin aracılığı ile bilgilerimi hem pekiştirdim,  Türkiye'nin dört bir yanından katılan meslekdaşlarımızla mesleki bilgi ve sorunlarımızı tartışma, bilgi alışverişinde bulunma imkanı sağladı. Öyle ki bilgi alışverişi haricinde almış olduğumuz eğitimlerinde süre bakımından kısıtlı olması haricinde oldukça verimli oldu. Bu tür eğitimlerin daha sıklıkla yapılmasını Sayın yöneticilerimizden temenni eder devamını dilerim.
      Bizlere bu imkanı sağlayan Sayın Adalet Bakanımız başta olmak üzere Müşteşarımıza ve bu işe özveri ile zamanını ayırdığını duyduğum Eğitim Dairesi Başkanımız Sayın Muharrem ÜRGÜP'e, eğitimin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Adalet Bakanlığı çalışanları ile tüm yoğunluklarına rağmen derslerimize katılan Hakim-Cumhuriyet Savcısı ve müdürlerimize, motivasyonlarımızı yüksek tutmak için eğitimimizde hazır bulunan psikoloğumuz Erdoğan BUHURCİ'ye, ilk günden ayrılış günümüze kadar her konuda bizlerden yardım ve hizmetlerini esirgemeyen, sabrı, özverisi ve çalışkanlığı ile her an yanımızda bulunan müdürümüz Fatih ERKAN'a sonsuz saygı ve şükranlarımı,
     Arz ederim.

 

Nihat KURT

İcra ve İş Mahkemeleri

Yazı İşleri Müdürü

 

İskenderun Adliyesi  14.09.2012
 

Didim The Holiday Resort Otel'de 2012 yılında ataması yapılmış olan Adli Yargıda görevli yazı işleri müdürlerine yönelik olarak 03-11 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen 1.grup hizmet içi eğitim seminerine katıldım. 10 yıla yakın Adalet Bakanlığının çeşitli birimlerinde görev yaptım. Yıllar boyunca edinmiş olduğum bilgilerin yanısıra birde böyle bizlerin eksiklerini tamamlayıcı ve stresli iş hayatına motive edici seminerin yapılması ben ve diğer katılımcı arkadaşlarımı mutlu ve onure etti, bu eğitimde sizlerin aracılığı ile bilgilerimi hem pekiştirdim,  Türkiye'nin dört bir yanından katılan meslekdaşlarımızla mesleki bilgi ve sorunlarımızı tartışma, bilgi alışverişinde bulunma imkanı sağladı. Öyle ki bilgi alışverişi haricinde almış olduğumuz eğitimlerinde süre bakımından kısıtlı olması haricinde oldukça verimli oldu. Bu tür eğitimlerin daha sıklıkla yapılmasını Sayın yöneticilerimizden temenni eder devamını dilerim.
      Bizlere bu imkanı sağlayan Sayın Adalet Bakanımız başta olmak üzere Müşteşarımıza ve bu işe özveri ile zamanını ayırdığını duyduğum Eğitim Dairesi Başkanımız Sayın Muharrem ÜRGÜP'e, eğitimin gerçekleştirilmesine katkıda bulunan Adalet Bakanlığı çalışanları ile tüm yoğunluklarına rağmen derslerimize katılan Hakim-Cumhuriyet Savcısı ve müdürlerimize, motivasyonlarımızı yüksek tutmak için eğitimimizde hazır bulunan psikoloğumuz Necla AKTAŞ'a, ilk günden ayrılış günümüze kadar her konuda bizlerden yardım ve hizmetlerini esirgemeyen, sabrı, özverisi ve çalışkanlığı ile her an yanımızda bulunan müdürümüz Fatih ERKAN'a sonsuz saygı ve şükranlarımı,
     Arz ederim.

 

 

Fuat İŞLER

Yazı İşleri Müdürü

 

 

Kocaeli Adliyesi 06.07.2012
 

Haziran ayında Aydın/Didim'de yapılan 7.grup yazı işleri müdürleri hizmet içi eğitim seminerine Kocaeli Merkez adliyeden katıldım ve teşekkür babında bir kaç hususu arz etme ihtiyacı hissettim;
     Malum olduğu üzere Adliyelerin iş yükü,stresli çalışma ortamı, yıllardır yapılagelen ayrımcılık kokan uygulamalar v.s. düşünüldüğünde, Sayın Eğitim Dairesi Başkanlığı yetkililerince Didim'de düzenlenen hizmet içi eğitim programının şimdiye kadar klasik yerlerde yapılan ve klasik geçen eğitimlerden çok farklı olarak, hem eğitici hem de özellikle moral-motivasyon açısından çok faydalı olduğu, gerek arkadaşlarla yaptığım görüşmelerden, gerekse tüm arkadaşların yüzlerindeki gülümsemeden anlaşılmıştır. ki eğitim biteli 15 gün olmasına rağmen hala arkadaşlar arasında konuşulmakta ve diğer arkadaşlara sohbet konusu olarak anlatılmaya devam edilmektedir.
    Neticede Adalet Bakanlığı sadece hakim-savcı'dan ibaret olmayıp, diğer memurların da sosyal imkanların bulunduğu merkezlerde hizmet içi eğitime alınmaları personel tarafından mutlulukla karşılanmıştır. Sonuçta unutulmadığımızın farkına vardık... hatta maliyet açısından Bakanlık tarafından makamanıza bu tür eğitim seminerleri için kullanılmak üzere sosyal imkanları bulunan (tatil yöresinde bulunan) bir eğitim merkezi alınması/yaptırılması çok elzem olup, bu eğitimlerin sürekli ve tüm yıla dağıtılarak yapılmasını sağlayacaktır ayrıca ekonomik olacağından bu konudaki üst makamların eleştirileri de bertaraf edilecektir.
     Tüm yazı işleri müdürü arkadaşlarım adına, Didim'de gerçekleştirilen ve moral-motivasyonumuzu artıran eğitim fırsatını hazırlayan başta Sayın Eğitim Dairesi Başkanımıza , tetkik hakimlerimize, şube müdürlerimize , şef ve memur arkadaşlarımıza çok çok teşekkür eder, saygılar sunarım...

 

Nimet TOPAL

Yazı İşleri Müdürü

 

 

Bakırköy Adliyesi 27.06.2012   
 

Ben 1980 yılından bu yana Adliye bünyesinde görev yapmaktayım ve hala yazı işleri müdürü olarak görevime devam etmekteyim.05/05/2012-14/05/2012 tarihleri arasında Didim Holiday in Ressord Otel bünyesinde düzenlenen hizmet içi eğitime katılmış bulunmaktayım.Hayatımda hiç eğlenmediğim kadar eğlendim, havuzundan, denizinden, hamamından, saunasından, buhar banyosundan kasacas herşeyinden özellikle bize karşı cana yakın tavırlarından dolayı eğitim için görevlendirilen öğretmen bünyesinde bulunan görevlilerden, Didim Başsavcısının güler yüzlü ve sempatik tavırlarından tüm eğitime katılan arkadaşlarım gibi bende çok hoşnut kaldım.Eğitim sırasında özellikle psikoloji dersi veren hocalarımızın (Sibel US hocamızın)bizlere karşı takındığı sempatik tavrı ve güleryüzlülüğü ve bize verdiği uygulama eğitimlerinden son derece tüm sınıf olarak çocuklar gibi kahkahalar atarak bütün stresimizi atmamıza vesilen olmasından dolayı ayrıca kendisine ve bu eğitime katkıları geçen herkese (otel görevlileri dahil)çok teşekkür ederim

.Bu şekilde düzenlenen tüm çalışmaların devamı dileği ile...(En kısa zamanda tekrar çağrılmak dileğiyle tabiki deniz kıyısı tercihimdir)

 

 

   

Eğitim Dairesi Başkanlığı Resmi Web Sitesi © 2012 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 25.11.2013 - Webmaster : Nuran AKYAY.
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.